Ahoj, jmenuji se Lenka a společně se svým manželem Honzou  jsme si, na podzim roku 2010, pořídili pejska. Jmenuje Denivka Grand Petros a je to fenka červeného brabantíka. Tím začala naše "chovatelská kariéra" a láska k tomuto neobyčejnému plemenu.

    Je to neuvěřitelné, ale o grifoncích jsem se poprvé dozvěděla a začala se o ně zajímat až podle téhle fotografie, kterou Honza našel na internetu a řekl: „Když chceš psa, tak jedině takového.“

 

    Honza totiž původně žádného pejska nechtěl a já zase básnila o barevném boloňském psíkovi, takže jsme se nějak nemohli shodnout.

    Najednou zde bylo řešení, začali jsme se zajímat o Belgické grifonky a tak jsme zjistili jak to s těmi grifonky a brabantíky vlastně je.

         Byli jsme se společně podívat na mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi, abychom tyto neobyčejné pejsky viděli na vlastní oči, a již tehdy jsme si málem jednoho odrostlého pejska Bruselského grifonka přinesli domů. Čekala nás, ale dovolená, tak jsme s koupí pejska ještě vyčkali a dohodli se, že si štěňátko pořídíme na podzim, pejska Belgického grifonka. Začali jsme hledat a na stránkách klubu chovatelů grifonků jsme nalezli ten správný inzerát z chovatelské stanice Grand Petros.

         Jmenoval se Durman a byl nádherný. Bohužel ale došlo k nehodě a Durmánek zemřel ještě dříve, než jsme vůbec měli šanci odnést si ho domů a být jeho páníčky. I tak mě to velice zasáhlo, protože jsem se do něho zamilovala a těžce jsem nesla představu, že se na všechny ty věcičky, které jsme pro něho nakoupili, budeme muset s lítostí dívat.

         Ale život má své plány a tak jsme se znovu rozjeli do České Lípy utěšit se pohledem na Durmánkovi sourozence, kde jsme se dozvěděli, že ještě mají volnou fenku červeného brabantíka, Denivku.  Sice to nebylo to, co jsme původně chtěli, ale mě se brabantíci líbily hned od začátku, a proto jsme se rozhodli, že svou lásku věnujeme Denivce.

    A jak to tak u grifonků bývá, asi nezůstane Denivka dlouho sama. Plánujeme naši rodinu rozšířit o dalšího pejska :)

...a je to tady z našeho prvního vrhu jsme si ponechali hned dvě holčičky...tak už máme malou smečku, ale nevím, jestli nám to bude stačit :)