Denivka Grand Petros

Denivka Grand Petros se narodila 12.8. 2010 a je to červený brabantík.

pedigree.jpg

 

    Denivka, červený brabantík, se narodila 12.srpna 2010 chovatelské stanici Grand Petros. Její mamina je Bazalka Grand Petros a táta Paragons Eye of the Tiger at Grand Petros.

    Po tom, co jsme si Denivku přinesli domů, se okamžitě stala miláčkem celé rodiny. Honza náhle zapomněl, že původně vůbec pejska nechtěl a měl v úmyslu Déňu (jak jí říkáme) hlídat na každém kroku.

    Prvních čtrnáct dní jsem měla dovolenou, abych se o ni mohla starat a aby si na nový domov dobře zvykla. Také máme ještě hodně jiných zvířat, tak jsme je museli s Déňou seznámit. Seznamování šlo dobře a Denivka se brzo stala právoplatným členem rodiny.

  

    Přišlo jaro a s ním první hárání. Fenku jsme nikdy neměli a tak jsme přesně nevěděli, co nás čeká. Jelikož v té době jsme měli doma ještě jednoho pejska Bobika, Zlatého retrívra, který patřil rodičům bydlícím s námi ve společném domku, bylo to složité období. Museli jsme zajistit, aby nebyli sami pohromadě a Bobik celé noci proležel pod schody do našeho bytu, toužebně očekávajíc naší Denivku. Nakonec jsme to nejhorší období přestáli a Bobik s Denivkou byli zase jen kamarádi, ale…

    Denivce se neukončil ovulační cyklus a opakoval se stále dokola, proto  přišel na řadu veterinář. Denivku čekala nějaká vyšetření a odběry krve. Dostávala injekce a tabletky až se nám po více jak měsíci podařilo její tělo zvládnout a „domluvit“ mu, že to už musí skončit. To byl již konec května.

    Bylo to náročné, ale Déňa to zvládla skvěle. Je sice pravda, že se bojí všude v okolí dvě stě metrů kolem veterinární ordinace, ale od té doby je úplně v pořádku, za což jsme moc vděční.

    Nějaké následky to ale zanechalo. Během jejího "marodění" jsme byli téměř nepřetržitě spolu a tak se stalo, že Denivka je na nás obou hodně závislá. To nám dělá potíže i během výstav. Dalším problémem je krmení a odměny, jsme asi příliš štědří a neumíme jí nic odepřít, proto stále bojujeme s váhou.

    Na podzim 2013 jsme Denivku "udělali matkou" a ona vše zvládla naprosto na jedničku. O svoje štěňátka se starala jak nejlépe uměla a my jsme na ni za to velmi pyšní. A hned dvě štěňátka jsme si ponechali, aby Déňa už nikdy nebyla sama.

 

Denivka je Český šampion !